Regulamin obrad XVI Walnego Zjazdu OSKP w Poznaniu w dniu 4 lutego 2016 roku.
Regulamin obrad XVI Walnego Zjazdu OSKP w Poznaniu w dniu 4 lutego 2016 roku.
- Obrady Walnego Zjazdu są ważne, gdy uczestniczy w nim co najmniej 50% plus jeden członek zwyczajny OSKP. O ile jest zwołane w drugim terminie to wówczas ten wymóg nie istnieje.
- Członkowie zwyczajni otrzymują imienne mandaty dla ułatwienia głosowania.
- Każdy z członków ma prawo zabierania głosu i zgłaszania wniosków.
- Czas trwania wystąpień członków i zaproszonych gości nie może przekroczyć 10-ciu minut.
- Uchwały Walnego Zjazdu mogą być podejmowane jedynie w sprawach objętych porządkiem obrad, który został przekazany członkom przy zawiadomieniu o Walnym Zjeździe.
- Uchwały Walnego Zjazdu zapadają zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym, a na żądanie 20% obecnych członków – w głosowaniu tajnym.
- Zmiana Statutu Stowarzyszenia wymaga podjęcia uchwały większością 2/3 oddanych głosów, w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania.
- Uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów, to znaczy, że dla podjęcia uchwały liczba głosów „za” musi być większa od liczby głosów „przeciw”, głosy wstrzymujące się nie mają wpływu na podjęcie uchwały.
- Dla sprawniejszego przebiegu obrad Walny Zjazd wybiera komisje :
- Uchwał i Wniosków dla opracowania i przedstawienia projektu wniosków.
- Mandatową dla stwierdzenia prawomocności Obrad oraz czuwania nad przebiegiem głosowań poszczególnych uchwał.
- Skrutacyjną dla przeprowadzenia wyborów
- Przewodniczący obrad może przywołać do porządku lub zażądać opuszczenia sali w przypadku zakłócenia toku obrad przez jedną osobę lub grupę osób, których zachowanie narusza powagę Obrad Walnego Zjazdu.
- Osoby, które nie skorzystają z prawa głosu, mogą swoje głosy przedstawić na piśmie do protokołu. Taki głos znajduje się w protokole i jest równoznaczny z głosem uczestnika wygłoszonym podczas Obrad Walnego Zjazdu.
- Dokumenty i uchwały podjęte na Walnym Zjeździe mogą być zaskarżone w ciągi 14 – tu dni od daty Walnego Zjazdu jeżeli swymi postanowieniami naruszają prawo.
- W razie poruszonej kwestii przez członka OSKP lub zaproszoną osobę, w której padła niepełna lub niezadowalająca odpowiedź ze strony Zarządu OSKP, wnioskodawca ma prawo żądać pisemnego wyjaśnienia. Winien je otrzymać w ciągu najdalej 30 dni od daty Walnego Zjazdu.
- Regulamin wchodzi w życie z chwilą uchwalenia.
Niniejszy Regulamin został przyjęty przez członków OSKP w dniu 4-02-2016 w głosowaniu jawnym.
Za przyjęciem głosowało ……………………członków.
Przeciw przyjęciu głosowało………………..członków.
Wstrzymało się od głosu …………………….członków.
Podpisy :
Sekretarz Walnego Zjazdu Przewodniczący Walnego Zjazdu
……………………………………… ……………………………………………..