Ogłaszamy start kampanii „DREWNO – POZYTYWNA ENERGIA” – wesprzyj nasze działania!

Data publikacji: 29 września, 2020Kategoria: Drewno – Pozytywna Energia, Newsy
Autor: wiseweb1

Dlaczego to ważne?
Obserwując sytuację w naszym kraju stwierdzamy, że źródłem wiedzy o kominkach wśród urzędników nie są (niestety) polskie instytuty i ośrodki badawcze. Wokół tego tematu narosło już sporo mitów, a działania mające na celu wyeliminowanie biomasy drzewnej z indywidualnych gospodarstw domowych nabierają rozpędu. Wiedza o walorach biomasy i drewna z różnych powodów jest na niskim poziomie, pomija się fakt, że drewno jest odnawialnym źródłem energii (OZE) promując inne rozwiązania. W Polsce nikt nie zajmuje się promocją biomasy. Brak jest też rządowego programu wyjaśniającego wyjątkowość biomasy (wzorem innych krajów europejskich) i pozwalającego na świadomy, równorzędny wybór rodzaju OZE . Ten obowiązek spoczął na naszych barkach.
Wiedza i doświadczenie jakie posiadamy to owoc wieloletniej współpracy i szkoleń. Bazując na doświadczeniach własnych i dbających o ekologię krajów europejskich, posiadamy doskonałą orientację na temat dobrych i właściwych rozwiązań ekologicznych korzystnych dla mieszkańców, właściwej gospodarki i ochrony środowiska. Dlatego wyraźnie dostrzegamy nieprawidłowości działań polskiego systemu ochrony środowiska i klimatu.

Sami jednak bez waszego wsparcia, firm i darczyńców, nie zdołamy obronić drewna i biomasy. Nasze możliwości są ograniczone i tylko wspólne działanie da nam szansę na pokazanie naszej branży w świetle na jakie zasługuje.

“Drewno Pozytywna Energia” to hasło akcji jaką będziemy prowadzić. O jej zasięgu i skuteczności zadecyduje Wasze wsparcie finansowe i organizacyjne. Liczy się każda kwota.

Potrzebujemy Twojego wsparcia!

Link do Zrzutki:
https://zrzutka.pl/z/drewnopozytywnaenergia

Link do filmu na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=49fRoUl8AAQ