Konferencja OSKP – 06.10.2020 r.

Data publikacji: 15 października, 2020Kategoria: Wydarzenia
Autor: wiseweb1

Konferencja OSKP – 06.10.2020 r.

W dniu 6 października odbyła się konferencja, która była zarówno debatą na temat walki ze smogiem, jak i podsumowaniem I etapu kampanii “Drewno – pozytywna energia”. Zorganizowaliśmy ją we współpracy ze “Światem Kominków”. Jak napisał Darek Marciniak:

(…) to spotkanie dla wszystkich, którym zależy na faktycznej poprawie jakości powietrza. Polskie miasta mają problem ze smogiem, a ich mieszkańcom są podawane często fałszywe informacje o przyczynach zjawiska. Mając słaby dostęp do informacji rzetelnych oraz skali zjawiska, często są wprowadzani w błąd. Wszyscy mówią, że trzeba coś z tym zrobić, bo sytuacja jest bardzo poważna. Razem możemy to zmienić i pokazać, jak walczyć o klimat i czyste powietrze. Wyjaśnić skąd bierze się smog oraz rozsądnymi i skutecznymi argumentami pokazać na czym naprawdę polega “czyste powietrze”.

W spotkaniu wzięli udział reprezentanci środowiska naukowego, producenci polskich urządzeń grzewczych na biomasę, media branżowe, przedstawiciele cechów kominiarskich, aktywiści, którzy walczą o czyste powietrze, przedstawiciele firm z branży kominkowej i zduńskiej, w tym członkowie naszego Stowarzyszenia oraz wielu innych zaproszonych gości.

Dziękujemy za pomoc w organizacji spotkania firmie DEFRO, a także za liczne przybycie, interesujące prezentacje i aktywność w debacie, której przewodziła myśl, że biomasa drzewna to szczególne OZE, zgodne z polityką klimatyczną UE i zapewniające niezależność energetyczną polskim gospodarstwom domowym. Nasz kierunek to rozwiązania, które z powodzeniem zostały wprowadzone w innych krajach europejskich, takich jak Austria czy Niemcy.

Pamiętajcie o naszej akcji DREWNO – POZYTYWNA ENERGIA – cała branża działa razem w obronie prawdy o drewnie i jego naturze!